Főoldal Kárpát-medence Július elején ismét lesz Dombos Fest a Vajdaságban (MTI)

Július elején ismét lesz Dombos Fest a Vajdaságban (MTI)

E-mail Nyomtatás PDF

Belgrád, 2014. június 11. - Palya Bea, Harcsa Veronika és Csizmadia Anna is fellép az idei Dombos Festen, a délvidéki magyarság legjelentősebb kulturális fesztiválján július 3. és 6. között a vajdasági Kishegyesen.
A rendezvény honlapján közölt információk szerint a hivatalos megnyitón fellép a bácskertesi Csizmadia Anna, aki megnyerte a 2012. évi Fölszállott a páva elnevezésű verseny szóló ének és hangszer kategóriáját, valamint Berecz István, aki ugyanabban az évben a népzenei-néptáncos tehetségkutató szóló tánc kategóriájának nyertese volt.
Fellép rajtuk kívül Csemer Boglárka is, akinek videoklipje, a Parfüm azonnal az internetezők kedvencévé vált, egyebek mellett azért, mert abban a szemünk láttára alakítják az énekesnőt tökéletes címlaplánnyá egy számítógépes program segítségével.
Július 3. és 6. között vendége lesz még a fesztiválnak Lajkó Félix hegedűművész és zenekara, a Hungarian FolkEmbassy - Magyar Népzenei Nagykövetség formáció, Ferenczi György és a Rackajam, a szarajevói Divanhana, a Romano Drom, valamint a szintén a Fölszállott a pávából ismert két együttes: a Bazseva és a Góbé zenekar.
A fesztiválnak helyt adó Hegyalja utcában kézművesek és hagyományos magyar ételeket kínáló árusok kaptak helyet.
Az összművészeti fesztivált immár 14. alkalommal szervezik meg.

 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Olvasnak bennünket

Oldalainkat 329 vendég böngészi