Több oktatási intézmény küzd hasonló gondokkal
Béna.
Több oktatási intézmény küzd hasonló gondokkal
Béna. Mivel a mintegy 600 lelket számláló település magyar tannyelvû alapiskolájában hétfõn reggel a beíratott tíz helyett tizenhárom kiselsõs kezdte meg a tanévet, Laboda Róbert igazgató tankönyv után nézett. A sikertelen kísérlet után az iskola vezetõje lapunknak elmondta, a két füleki magyar alapiskolában, vagy Galsán, ahol tankönyveket keresett, az intézmények hasonló gondokkal küzdenek.
Laboda Róbert elmondta: az, hogy szeptemberben több tanuló jelent meg az iskolában, mint amennyire számítottak, nem egyedi eset. Nyáron a jobb megélhetés reményében a városokból fiatal családok költöznek vissza a falvakba. „Kedden már a hivatalos órarend szerint kellett volna tanítanunk, de a tankönyvhiány szinte minden osztályban elõfordul. Bosszantó, hogy ez szeptember közepéig így is marad. A Pázmány Alapítvány jóvoltából az iskola valamennyi tanulójának megvásároltuk a tanszereket és a füzeteket, mivel számoltunk azzal, hogy a hátrányos helyzetû családok gyermekeinek szánt támogatás valószínûleg – az elõzõ évekhez hasonlóan – az idén is csak szeptember végén érkezik meg a számlánkra. Nálunk egyébként az iskola 34 tanulójából 19 szociálisan hátrányos helyzetû családból való” – jegyezte meg Laboda Róbert.
Az oktatással kapcsolatosan az iskola vezetõje elmondta: bizakodva tekint az új tanév elé, és reméli, sikerül megoldani a hitoktatást is, mivel a régióban sajnos kevés a hitoktató.
FARKAS OTTÓ
Kapcsolódó cikkek
- Híján vagyunk az olyan zseniknek, mint Csurka István (magyarnemzet.hu)
- Ők kapták idén a Nemzet Művésze díjat (index.hu)
- Pusztinán is tarthatnak rendszeresen magyar misét a moldvai csángók (MTI)
- Vitályos Eszter: a Kurultaj a Kárpát-medencei hagyományőrzés egyik legerősebb eleme (MTI)
- Az RMDSZ és az EMSZ álláspontja szerint is szükség van az etnikai politizálásra Erdélyben (MTI)